Blog | Sofia szkoła językowa, angielski, szwedzki

Jak się uczyć języka

Ile razy obiecywałeś sobie, że będziesz regularnie uczyć się słówek?

Wiele razy zastanawiałeś się dlaczego nie udaje ci się dotrzymać sobie słowa?

,, We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit. -Aristotle”

Arystoteles powiedział, że

,, Jesteśmy tym co robimy wielokrotnie. Doskonałość, w takim razie, nie jest działaniem, ale zwyczajem”.

Najważniejsze jest, żeby nauczyć się siebie, co cie pasjonuje.

• Muzyka? Słuchaj piosenek, tłumacz i słuchaj aż będziesz rozumieć każde słowo, automatycznie wbijesz sobie do głowy kawałek słownika.

• Ludzie? Znajdź przyjaciela przez internet, który chce się uczyć polskiego a oferuje pomoc w angielskim- fajnym narzędziem jest hello talk www.hellotalk.com – nic nie kosztuje, a uważam, że jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów, bo…będziesz mieć okazję żeby uczyć się na swoich błędach, a może nawet kiedyś uda ci się osobiście poznać i wtedy już w ogóle będziesz mógł pogadać sobie.

• Książki? Zacznij czytać po angielsku. Nic tak nie rozwija jak czytanie, a tutaj masz okazję uczyć się słówek w odpowiednim KONTEKŚCIE- bez kontekstu słówka same w sobie nic nie dają…

• Twój smartphone? Wiadomo ile czasu spędzamy na nim. Super program, który zmusza do nauki słówek jest http://edukoala.com/ uczysz się NOWEGO SŁÓWKA za każdym razem kiedy ODBLOKOWUJESZ TELEFON. Policz sobie ile to słówek dziennie(oczywiście powtarzają się  żeby efektywnie zapamiętać)

UWAGA!! CO Z GRAMATYKĄ?!

Jeśli jesteś już na trochę większym poziomie zaawansowania niż kompletny beginner,

!! UDZIEL KOREPETYCJI !! osobom które są choćby trochę słabsze od siebie. Nie dość że ZAROBISZ KASĘ to jeszcze nauczysz się w końcu GRAMATYKI, bo będziesz zmuszony, żeby się trochę przygotować i poukładać sobie w głowie, i jak będziesz ją wykładał głośno to w końcu sam ją zrozumiesz!!
DO DZIEŁA!!

Angielski dla dzieci w Elblągu

Angielski dla dzieci (szkoła podstawowa)
Zapraszamy do zapisów.